מעסיקים, על תיקון מספר 6 לחוק שכר שווה לעובדת ולעובד שמעתם?

דף הבית » זכויות עובדים » מעסיקים, על תיקון מספר 6 לחוק שכר שווה לעובדת ולעובד שמעתם?

מאמרים חדשים

ארכיון
דצמבר 2021
ב ג ד ה ו ש א
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Above view of business team sitting around table and working

מעסיקים, על תיקון מספר 6 לחוק שכר שווה לעובדת ולעובד שמעתם?

מעסיקים, על תיקון מספר 6 לחוק שכר שווה לעובדת ולעובד שמעתם?

הגיע הזמן לשוויון


אפליית נשים בשכר העבודה, הינה אחד הביטויים הנפוצים לאפלייתן של נשים בשוק העבודה. פערים בשכר בין עובדת לעובד, בהיעדר נסיבות המצדיקות זאת, עלולים לגרום לתחושת השפלה ופגיעה בערך העצמי של העובד או העובדת.

חוק שכר שווה לעובדת ולעובד, תשנ"ו 1996, נחקק מתוך מטרה לשרש את אפלייתן המבנית וההיסטורית של נשים כפי שהוכרה על ידי המחוקק, על ידי השוואת שכרן לשכר של גבר המבצע עבודה שווה, שווה בעיקרה או שוות-ערך (ע"ע (ארצי) 1842-05-14 עיריית ירושלים נ' גלית קידר (מיום 28.12.16)).

מעסיקים, איפה זה פוגש אתכם?


על פי התיקון לחוק חלה חובה, בין היתר, על גוף פרטי וציבורי אשר מעסיק למעלה מ- 518 עובדים/ות להפיק 2 דוחות (דו"ח פנימי ופומבי), מדי שנה, המפרטים את פערי השכר במקום העבודה בין גברים לנשים וכן הודעה לעובד/ת בדבר פערי השכר בקבוצה אליה הוא/היא משתייכ/ת

דו"ח פנימי

דו"ח אשר יתבסס על נתונים שאסף המעסיק ובו פירוט השכר הממוצע של העובדים/ות המועסקים/ות אצלו, בפילוח עובדים/ות ותוך פירוט פערי השכר הממוצע בין גברים לנשים באחוזים בכל קבוצת עובדים/ות במקום העבודה. הדוח יכלול את כל הנתונים המפורטים בתוספת השנייה לחוק.

הודעה לעובד/ת

עם עריכת הדוח הפנימי ובהתבסס עליו, על המעסיק למסור לכל עובד/ת, מידע בדבר הקבוצה שהוא/היא משתייך/ת אליה ופערי השכר המגדריים באותה קבוצה באחוזים.

דו"ח פומבי

דו"ח שיפורסם בציבור ויכלול נתונים כלליים, כמפורט בתוספת השלישית לחוק, על פערי השכר הממוצע של העובדים/ות, מבלי לגלות את כינוי קבוצות העובדים/ות במקום העבודה ובאופן שלא מאפשר זיהוי של עובד/ת ואינו כולל מידע רגיש כהגדרתו בחוק.
 

עוד מאמרים

פיטורים וסיום העסקה

איסורי פיטורים והגבלות לפי הסכמים קיבוציים, צווי הרחבה והסכמי העבודה

קיימים הסכמים קיבוציים הכוללים הגנות מפני פיטורים, כגון: סמכות לוועד עובדים להתערב בהליך הפיטורים ולהשפיע עליו, חובה להתייעץ בוועד העובדים לפני נקיטה בהליך פיטורים, או

קרא עוד »
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

תגיות תוכן

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

אתר זה משתמש בקבצי עוגיות כדי להעניק לכם שירות יותר טוב

דילוג לתוכן