חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
דף הבית » דיני עבודה » הסכמים קיבוציים וצווי הרחבה » נחתם צו הרחבה להעלאת דמי ההבראה במשק

מאמרים חדשים

קטגוריות
ארכיון
אפריל 2024
ב ג ד ה ו ש א
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

נחתם צו הרחבה להעלאת דמי ההבראה במשק

שר העבודה יואב בן-צור חתם על צו שמאשר את ההסכם בין יור ההסתדרות ארנון בר-דוד ליור נשיאות המגזר העסקי דובי אמיתי להעלות את דמי ההבראה בשיעור ניכר, מה שישפיע ישירות על כ-3 מיליון עובדים. ההעלאה עשויה להגיע למאות שקלים בשנה שישולמו רטרואקטיבית כבר בגין 2023. באותו מעמד חתם השר גם על צו הרחבה לפיצוי עובדים שנעדרו מעבודתם בגלל הגבלות מבצע "עלות השחר" בשנה שעברה.

במעמד יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד ויו"ר נשיאות המגזר העסקי דובי אמיתי, חתם כעת (ב') שר העבודה יואב בן-צור על צו הרחבה להעלאת תעריף דמי ההבראה במגזר הפרטי מ-378 ל-418 שקל ליום. בכך מקבל תוקף חוקי ההסכם שהובילה ההסתדרות ונשיאות המגזר העסקי בגיבוי שר העבודה, והמהלך ישפיע ישירות על כשלושה מיליון עובדים.   

ההעלאה עשויה להגיע למאות שקלים בשנה שישולמו רטרואקטיבית לעובדים כבר בגין דמי ההבראה של שנת 2023. באותו המעמד חתם השר גם על צו הרחבה בנוגע לפיצוי העובדים שנעדרו ממקום עבודתם בעקבות מבצע "עלות השחר" בשנה שעברה.

מועד התשלום

יודגש כי קצובת דמי ההבראה משולמת לרוב בחודשים יולי או אוגוסט, אולם גם אלה שקיבלו כבר את דמי ההבראה לשנת 2023 ייהנו מתשלום ההפרש שבין התעריף הישן לתעריף המעודכן. יוזכר כי תעריף דמי ההבראה עודכן אחרי שנים של תקופת הקפאה ושחיקה הודות לשיתוף פעולה והסכמות שנחתמו מוקדם יותר השנה בין ההסתדרות לנשיאות המגזר העסקי. כעת, כאמור, חתם שר העבודה בן-צור על צו ההרחבה שבעקבותיו יחולו ההסכמות על כלל העובדים והמעסיקים.

שר העבודה יואב בן-צור

"מיום כניסתי לתפקיד, הייתה זו המשימה הראשונה שעמדה לנגד עיניי, חתימת צו הרחבה בהסכם קיבוצי שבין ההסתדרות ונציגי המעסיקים כדי להגדיל את דמי ההבראה לציבור העובדים בישראל. צו הרחבה לשנת 2023 ייתן מענה לכלל העובדים במגזר הפרטי, כולל העובדים לפי שכר שעתי, מדובר בבשורה של ממש עבור כשלושה מיליון עובדים במשק שיושפעו לטובה מעדכון התעריף, נמשיך לפעול לחיזוק מעמדם של העובדים במשק".

יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד

"הבשורה שיוצאת מכאן היום למיליוני עובדות ועובדים במדינת ישראל היא שבאמצעות הידברות אפשר להגיע להסכמות. ההטבה הזאת בדמות העלאת דמי ההבראה תורגש בכיס של כל אזרח ואזרח, והיא משמעותית מאוד בימים של אינפלציה ויוקר מחיה. ההסתדרות תמשיך לדאוג לציבור העובדים ולהצמיח את הכלכלה הישראלית. אני מבקש להודות לשר העבודה יואב בן-צור ולממונה על יחסי העבודה עו"ד רבקה ורבנר שגיבו את המהלך, ולשותפי לדרך יו"ר נשיאות המגזר העסקי דובי אמיתי. חיזוק העובדים הוא גם חיזוק למעסיקים, וביחד זה ביטוי לכוחו של המשק הישראלי".

יו"ר נשיאות המגזר העסקי דובי אמיתי

"אני מברך את  שר העבודה יואב בן-צור על חתימתו של צו ההרחבה העוסק בעדכון תשלום דמי ההבראה במגזר הפרטי. בשל העובדה שלא הורחבו ההסכמים הקיבוצים, שנחתמו בין ההסתדרות החדשה לבין נשיאות המגזר העסקי, נוצר כאוס במארג יחסי העבודה. היום, אנו שמים לכך סוף, ומובילים את המשק ליציבות והוודאות שהוא זקוק לו כל כך. בהזדמנות זו, ברצוני להודות לחברי ארנון בר-דוד על שיתוף הפעולה".

דמי הבראה 2023

מבוא ביום 13.07.2023 פורסמה ברשומות הודעה לפיה בכוונת שר העבודה לחתום על צו הרחבה לפיו דמי ההבראה במגזר הפרטי יעמדו על 418 ש"ח ליום, החל

קרא עוד »

צו ההרחבה השני שכאמור חתם עליו היום שר העבודה הוא בנוגע להסכם בין ההסתדרות ונשיאות המגזר העסקי בנוגע להסדרת תשלום שכר לעובדות ולעובדים המתגוררים במרחק של עד 40 ק"מ מרצועת עזה ואשר נעדרו מעבודתם בעקבות מבצע "עלות השחר" – מבצע של צה"ל ברצועת עזה שהתקיים באוגוסט שעבר.  

בהתאם לקבוע בתקנות מס רכוש וקרן פיצויים, הוחלט כי תשלום השכר יינתן לעובדים שנעדרו ממקום עבודתם עקב הוראות פיקוד העורף או בגלל הצורך להשגיח על ילדיהם עקב סגירת מוסדות החינוך לאור ההגבלות שהוטלו. אלה תנאי הזכאות שהוגדרו במנגנון הפיצוי שזכו היום כאמור לצו הרחבה.

במשא ומתן על ההסכם היו שותפים מטעם ההסתדרות: יו"ר הסתדרות המעו"ף עו"ד גיל בר-טל, יו"ר הלשכה המשפטית באגף לאיגוד מקצועי עו"ד חנה שניצר-רהב, סמנכ"ל כלכלה ומדיניות אדם בלומנברג ומנהלת מחלקת אסטרטגיה ומדיניות עו"ד הילה שינוק. מטעם המגזר העסקי ליווה את ההסכם יו"ר ועדת עבודה בנשיאות המגזר העסקי ומנכ"ל התאחדות האיכרים עו"ד ישי פולק.

***

שר העבודה יואב בן-צור: "למעלה משני עשורים עומדים תושבי העוטף בגבורה אזרחית בחזית מול הטרור מעזה ומתמודדים מול אתגרים ביטחוניים וכלכליים. היום עשינו עמם צדק וחתמנו על צו הרחבה למבצע 'עלות השחר' כדי לתת לעובדים ולמעסיקים את הפיצוי המגיע להם. משרד העבודה בראשותי ימשיך לחזק את החוסן הלאומי לתושבי העוטף ויפעל ללא לאות למען זכויותיהם. אנחנו מצדיעים לכם״.

יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד הוסיף בנושא זה: "בדומה להסכמים שגיבשנו לאחר מבצעים קודמים, דאגנו גם הפעם לעובדים ששגרת יומם ועבודתם נפגעה בעקבות מבצע 'עלות השחר'. אני מודה לשותפיי ליצירת ההסכם שעליו חתמנו לפני מספר חודשים, וכמובן לשר שראה לנכון להרחיב את ההסכם זה בצו הרחבה. ההסתדרות תמשיך לפעול להגנת זכויות העובדים בשגרה ובחירום". 

יו"ר נשיאות המגזר העסקי דובי אמיתי: "הרחבתו של צו זה היא בהמשך לתקנות שהעבירה ממשלת ישראל בעניין שיפוי מעסיקים, בשל המצב הביטחוני והחלטות הממשלה מאותה תקופה אשר פגעו בשגרת יומם של מעסיקים רבים".

https://www.michpalyeda.co.il/wp-content/uploads/2023/11/עדכוני-פסיקה-וחקיקה3-2048x652-1.png
עדכוני פסיקה וחקיקה אוקטובר 2023

לקוחות נכבדים, להלן עדכוני פסיקה וחקיקה מהחודש החולף. עדכון דמי הבראה לשנת 2023 במגזר הפרטי הוצאות...

https://www.michpalyeda.co.il/wp-content/uploads/2023/09/צווי-הרחבה.png
דמי הבראה 2023 שאלות & תשובות - פורסם באתר לשכת המסחר תל אביב והמרכז

ביום 13.7.23 פורסמה ברשומות הודעה על כוונה למתן צו הרחבה להסכם קיבוצי בעניין עדכון גובה השתתפות המעסיק...

https://www.michpalyeda.co.il/wp-content/uploads/2023/09/Black-and-Gold-Luxury-Grand-Opening-Banner.png
שר העבודה חתם על כוונתו למתן צו הרחבה בעניין דמי הבראה לשנת 2023

 צו הרחבה בעניין דמי הבראה לשנת 2023 הצו ירחיב את תחולת ההסכם הקיבוצי הכללי שנחתם בין ההסתדרות הכללית...

https://www.michpalyeda.co.il/wp-content/uploads/2023/09/Black-and-Gold-Luxury-Grand-Opening-Banner-1.png
נחתם צו הרחבה להעלאת דמי ההבראה במשק

שר העבודה יואב בן-צור חתם על צו שמאשר את ההסכם בין יור ההסתדרות ארנון בר-דוד ליור נשיאות המגזר העסקי...

https://www.michpalyeda.co.il/wp-content/uploads/2023/09/דמי-הבראה.png
דמי הבראה 2023

מבוא ביום 13.07.2023 פורסמה ברשומות הודעה לפיה בכוונת שר העבודה לחתום על צו הרחבה לפיו דמי ההבראה במגזר...

תוכן עניינים