חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
דף הבית » בלוג » הלנת שכר

מאמרים חדשים

קטגוריות
ארכיון
מאי 2024
ב ג ד ה ו ש א
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
בקרת שכר - הלנת שכר

הלנת שכר

הנתונים מראים כי כרבע מהישראלים תבעו את מעסיקיהם בגין הלנת שכר. בחלק מן המקרים מדובר בהלנת שכר מכוונת, אולם ברבים מהמקרים, המעסיק אינו מודע לכל חובותיו שלו ולכל זכויותיו של העובד.

טעויות בחישובים שונים שנעשו ללא כוונה תחילה, עלולים לסבך את המעסיק מבחינה חוקית ולכן חשוב כי כל מעסיק יכיר את החוק היטב ואת הדרכים להימנע מטעויות אלה.

מודעות, אחריות והכרת חוק זכויות העובדים

על המעסיקים להבין כי כל טעות בחישוב דמי חופשה, פנסיה, פיצויים או שעות נוספות עלול לחשוף אותם לתביעה בגין הלנת שכר.

הלנת שכר הינה עבירה פלילית העלולה להוביל להטלת קנסות כבדים ולעונשים נוספים. הכלל הראשון למניעת מצבים של הלנת שכר על ידי המעסיק הוא ידיעת החוק. כל מנהל ומעסיק שאינו בקיא ברזי החוק, עלול לעבור על דיני העבודה ולשלם על כך מחיר יקר.

כך לדוגמא, פיטורים בקיזוז נזקים כתוצאה מרשלנות בעבודה אינם חוקיים, אלא במידה וכך קבע בית המשפט. הלנת שכר יכולה להתרחש גם במקרים בהם המעסיק חושב ומניח כי הוא פועל כשורה. לדוגמא, על המעסיק להעביר את התשלום החודשי עד ה – 9 בחודש העוקב. ישנם מקומות עבודה שאינם מקפידים על מועד זה ומדובר על שכר מולן ועילה לתביעה.

כלים מקצועיים להתנהלות עסקית נכונה ובניית חוקת עבודה

על המעסיק להכיר את זכויות העובדים ואת חובותיו כלפיהם. הלנת שכר עלולה להוביל לסנקציות חמורות שנועדו להרתעה מפני הישנות המצב. האחריות המוטלת על המעסיק הינה במישור האזרחי והפלילי והוא עשוי להיות מחויב לשלם פיצויי הלנת שכר גבוהים בהתאם לחוק הגנת השכר וכן קנסות כבדים.

חברת בקרת שכר הינה חברה מובילה וותיקה המתמחה בבקרה מקצועית על הוצאות הארגון, בבניית חוקת עבודה ובהתנהלות ארגונית נכונה המסייעות ביציאה ממשברים בדרך לצמיחה ושגשוג עסקיים ופיננסיים.

צוות המומחים שלנו כולל: עורכי דין מומחים בדיני עבודה, חשבי ובודקי שכר מוסמכים, רואי חשבון בכירים, יועצי מס ועוד, כל אלה יסייעו בידכם בצמצום חשיפות משפטיות ובהתנהלות ארגונית נכונה ונבונה.

עוד מאמרים

מעסיקים

למה חשוב לבצע בקרת שכר?

כל מעסיק יודע עד כמה חשוב לבצע בקרה וניהול נכון של העסק. בקרה מאפשרת למעסיק לזהות כשלים מבעוד מועד ולהתמודד עם טעויות שקרו מסיבה זו

קרא עוד »
חקיקה

חוק הגנת השכר

שכר עבודה שכר עבודה מוגדר על פי חוק כתשלומים להם זכאי העובד עקב ובמשך עבודתו. שכר עבודה כולל גם תשלומים עבור פריון עבודה, שעות נוספות

קרא עוד »
מעסיקים

יום העצמאות 2024

יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ולחללי פעולות איבה וטרור (ערב יום העצמאות) יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ולחללי פעולות איבה וטרור תשפ"ד חל ביום שני

קרא עוד »
חרבות ברזל

יומן עדכונים מלחמת חרבות ברזל

עדכונים שוטפים תאריך העדכון 05.05.2024 עלה לאוויר תגמול חודשי והטבות לארוסים וארוסות של חללי פעולת איבה 29.04.2024 עלה לאוויר הפחתה והקפאה של דמי הבראה בשנת 2024 17.04.2024

קרא עוד »

תוכן עניינים