חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
דף הבית » בלוג » חופשת לידה- מי זכאי? כמה? ולמה?

מאמרים חדשים

קטגוריות
ארכיון
יולי 2024
ב ג ד ה ו ש א
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
בקרת שכר - חופשת לידה

חופשת לידה- מי זכאי? כמה? ולמה?

החוק בישראל מבקש להסדיר מגון מצבים שעלולים להופיע במערכת היחסים בין מעסיק ועובדיו ואחד הנפוצים ביניהם הוא חופשת לידה.

החוק קובע שלידת ולד חי או לידה שהתרחשה אחרי 22 שבועות היריון מזכה בחופשת לידה. לפיכך נשים שעברו הפלה או הפסקת היריון לאחר 22 שבועות היריון נחשבות נשים שילדו והן זכאיות לכל הזכויות וההגנות כמו נשים שילדו תינוק חי.

עובדת שעבדה 12 חודשים לפחות ברציפות אצל אותו מעסיק או באותו מקום עבודה, זכאית לצאת לחופשת לידה בת 26 שבועות מוקנית, ומי שעבדה פחות מ -12 חודשים זכאית לחופשת לידה של 15 שבועות בלבד. למותר לציין שחופשת לידה היא זכות של כל יולדת, גם אם העובר או התינוק נפטר לאחר הלידה. עובדת יכולה להתחיל את חופשת הלידה לפני יום הלידה עצמו בהתאם לצרכיה.

זכויות סוציאליות במהלך חופשת לידה

בתקופה של חופשת הלידה העובדת ממשיכה לצבור זכויות סוציאליות המוקנות לפי הוותק במקום העבודה, וללא תלות בוותק במקום העבודה היא יכולה לקחת חופשה ללא תשלום. במהלך חופשת הלידה ובמשך שישים ימים מסיומה לא ניתן לפטר את העובדת.

מי עוד זכאי?

בן זוג של יולדת זכאי לצאת לחופשת לידה ולהחליף את היולדת בתקופה שנותרה מתום 6 השבועות הראשונים לאחר יום הלידה או במקרה שהיולדת מוותרת על תשלום דמי לידה עבור השבוע האחרון שבו היא זכאית להם ובן זוגה יוצא לחופשת לידה בת שבוע במקביל לחופשת הלידה שלה. מקרה אחר יתקיים אם היולדת, בשל מוגבלות כלשהיא, אינה מסוגלת לטפל בתינוק, ובן הזוג הוא זה שנמצא עם התינוק ומטפל בו.

חופשת לידה ניתנת גם להורים מאמצים, הורים שמקבלים תינוק למשמורת מאם פונדקאית, והורים שקיבלו לאומנה ילד שגילו עד 10 שנים, לתקופה ארוכה משישה חודשים

קיצור והארכת חופשת לידה

עובדת שעבדה לפחות 12 חודשים רשאית לקצר את חופשת הלידה, לאחר ניצול 15 שבועות מחופשת הלידה והמעסיק לא יוכל לדחות את חזרת העובדת לתקופה שעולה על שלושה שבועות. במקרה שבן הזוג מחליף את העובדת בחופש הלידה אחר שישה שבועות, תוכל לקצר את החופשה ולשוב לעבודה כבר בתום שישה שבועות.

הארכת חופשת הלידה תתקיים במקרה של לידה רב עוברית, כאשר הזכאות היא להאריך את החופשה בשלושה שבועות עבור כל תינוק ולקבל עבורם דמי לידה, או במקרה של אשפוז היולדת או התינוק לתקופה של 15 ימים לפחות.

עוד מאמרים

דיני עבודה

חוק חופשה משפחתית ורפואה (FMLA)

ברשת המורכבת של חוקי העבודה המודרניים, מעשים מעטים הם בעלי משמעות כה רבה כמו חוק חופשות משפחה ורפואה (FMLA). דמיינו את זה: רשת ביטחון שזורה

קרא עוד »
מדריכים

מדריך דיני העבודה למעסיקים

אחריות המעסיקים בתחום דיני העבודה הינה היבט מכריע בניהול עסק מצליח ותואם. כדי לנווט בנוף המורכב הזה, חיוני להיות בעל הבנה מוצקה של חוקי העבודה

קרא עוד »
חרבות ברזל

יומן עדכונים מלחמת חרבות ברזל

עדכונים שוטפים תאריך העדכון 03.07.2024 עלה לאוויר הגבלת שכר טרחה על טיפול בתביעת תגמולים לפדויי שבי ולמשפחות של חטופים ונעדרים 23.05.2024 עלה לאוויר פיצוי למעסיקים ששילמו הפרשות

קרא עוד »

תוכן עניינים